KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12341026
nr 1234 1026
Friedrich Schröder Sonnenstern
(1892-1982), Tyskland
Blandteknik, "Der blinde betende Löwe", signerad 1958, bladets mått: 48,5x70
Friedrich Schröder Sonnenstern, tysk bildkonstnär född 1892, död 1982.
måndag 11 februari 2019
kl 20:11:39
Läs mer om Friedrich Schröder Sonnenstern